OrgNytt

Publisert på torsdag 19. januar, 2017

0

Les om de nye funksjonene for foreningene i Hypersys 2 – overgang første uka i februar

Viktig informasjon til alle medlemsforeninger i Hyperion. Vi skal gå fra «Hypersys versjon 1» til den nyere «Hypersys versjon 2» den første uka i februar. For at dere skal være litt forberedt på hva som kommer har vi valgt å lage en artikkel med det vi mener er de viktigste nye funksjonene som kommer.

Innlevering av årsrapporten kommer til å skje i Hypersys 2, men dersom dere legger inn medlemslistene for 2016 i Hypersys 1 kommer de til å overføres til Hypersys 2. Det kan være veldig nyttig å legge inn medlemslistene nå før vi gjør overgangen, sånn at dere har lagt opp listene i et system dere kjenner og å levere rapporten går raskere for alle etter overgangen.

For å overføre alt fra et system til det nye, vil Hypersys være nede fra 7. februar til 15. februar. Det kan komme endringer rundt dette dersom det skjer tekniske komplikasjoner, men vi skal holde dere oppdatert.

Her kommer en oversikt over de funksjonene vi mener er mest relevant for dere å vite om i den nye versjonen:

 • Eget innmeldingskjema for nye medlemmer i foreningen som man kan integrere på egne nettsider.
  • Det betyr at om man fyller inn skjemaet, vil informasjonen legge seg rett i Hypersys. I tillegg vil det kunne generere fakturaer for medlemskontingent med en gang som sendes fra systemet.
 • Sende e-poster med foreningens adresse som avsender. Altså kan man bruke Hypersys til å sende ut e-post til alle medlemmene, og få svar til foreningens e-post.
 • Mulighet til å sende ut fakturaer gjennom Hypersys.
 • Skape roller og tilganger til andre enn styret. Har du kanskje en aktivitetsgruppe som skulle kunne sende ut e-poster eller en revisor som skal se medlemslistene? Da kan denne få disse tilgangen selv om den ikke sitter i styre i foreningen.
 • Mye mer funksjonalitet for ikke-styrer. Med andre ord kan man lage arbeidsgrupper og lignende i systemet.
 • Registrere utmeldinger, og få statistikk på utmeldingsgrunner.
 • Kunne registrere fødselsnummer på personer i styret
 • Oppdatere informasjonen i Brønnøysundregisteret gjennom Hypersys.
 • Få egen logo på fakturer.

Det vil også komme flere nye funksjoner, men dette er de vi føler er relevante for dere i første omgang. Vi vil igjen anbefale å legge inn medlemslistene nå, før vi går over til det nye systemet.Stengt for kommentarer.

Til toppen av siden ↑